DUYURULAR

POLİS,im DİKKAT !

Öncelikle polis andımıza bir bakalım.

Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına,Atatürk ilke ve inkilaplarına,Anayasa da ifadesi bulunan Türk Milliyetçiligine sadakatla baglı kalacagıma,Türkiye Cumhuriyeti kanunlarını Milletin hizmetinde olarak TARAFSIZ ve EŞİTLİK ilkelerine baglı kalarak uygulayacagıma,Türk Milletinin Milli,İnsani,Manevi ve kulturel degerlerini benimseyikoruyup bunları geliştirmek icin çalışacagıma İnsan Haklarına ve Anayasanın tam ilkelerine dayanan Milli,Demokratik Laik bir Hukuk Devleti olan Türkiye Cumhuriyeti ne karşı görev ve sorumluluklarımı bilerek bunları davranış halinde gösterecegime NAMUSUM ve ŞEREFİM üzerine ant içerim.
Degerli meslektaşlarım namus ve şerefin üzerine etmiş oldugun yemin tum vatandaşları kapsar.
Meslege basladıgımız dönemlerde polis icerisinde iki başlılıga sebep olan o zamanın şartlarında bilerek veya bilmeyerek Pol Bir Pol Der adlı kuruluşlarla camiamız ayrıştırarak Polis in gorev yapamaz hale getirildigini hatırlatır bunları unutmamanız gerektigini bilmenizi isterim.Öyle bir hale gelmiştikki karşıt gurup eylemlerinde taraf olan Polis görev ayrımı yapıp olaylara mudahale etmiyordu.
Yıllar gecmesine ragmen hala Polisimizin bu oyunlara alet edildigini üzüntüyle izliyoruz.
Polis asla ayrım yapmaz,yapamaz.Fikrini begendigin veya takip ettigin siyasi düşünceyi söylemez ve paylaşamaz.Hala yine üzüntü ile takip ettigim meslektaşlarımdan bazıları siyasi parti üyesiymiş gibi sosyal medyada facebookta agır sozler ve agzına geleni soyleyerek paylaşımda bulunduklarını görüyoruz.
Bizler bu meslege adım attıgımız gunden itibaren her türlü olaylarla karşılaşacagımızı,canımızla malımızla sakat kalma riskini taşıyabilecegimizi bilerek başlıyoruz.
POLİS asla ayrım yapamaz.herkese herbir bireye eşit ve aynı muamele ile hareket etmek zorundadır.vatan hainleri hariç.
Bu günlerde nice Şehit yaralı arkadaşlarımızı,Sosyal ve mali acıdan çektigimiz sıkıntıları,birde gelen baskı ve yönlendirmeler sonucu ruhsal çöküntü ve stres yaşadıgımızı kabul etmemiz gerekir.
Buna ragmen siyasi düşüncen ne olursa olsun Önce Vatan sonra İnsan ve görev bilinci ile Vatandaşlarımıza güven vermemiz gerekir.
Şunu da Unutmayın KURŞUN adres sormaz.siyasi düşüncene bakmaz.Nice meslektaşlarım fikrini savundugu benimsedigi örgüt militanları tarafından Şehit edildiler veya vuruldular.Zaten sahip çıkanımız yok.hep diyorlar ya her devrin polisi diye.Malesef bu meslek siyaseten bagımsız olarak görev yapmadıgı sürece bu oyun ve tezgahı daha uzun yıllar yaşarız.
Sayın Siyasiler Teşkilatımıza sahip çıkın.Bizler sizlere hayatınızın her döneminde ve tüm yaşantınız boyunca lazımız ve beraberiz.birbirimize muhtacız.Sizler bize sahip çıkınki bizlerde birilerine baglı olmadan,Vicdanı Hür Tarafsızlık ve Eşitlik ilkelerine baglı kalarak görevimizi yapmaya çalışalım.
Saygılarımla.

Sedat Selim ÖZTÜRK

IP Adresiniz (3.236.223.106) kayıt edilmiştir.