DUYURULAR

Polis Olmak Zor !

Türkiye Cumhuriyet inin bir ferdi olarak Vatanını topragını bayragını seven ve ülkesini çocuklarının gelecegini düşünen severek ve isteyerek Polis lik meslegini seçen onlarca meslektaşım.günlerdir Tv.lerde sosyal medyada ve siyasilerin dilinde Katil Polis infazcılar diyerek yerden yere vurmaya calışıyor ve hesap soracaklarını söyleyen aymazları takip ediyoruz.
Kardeşim.. Polis ne için var.kendi başınıza birşey geldiginde nerede bu polis nerde bu devlet demesini biliyorsunuz.Elbette Polis ülkemizin Genel Asayişinden sorumlu.Devlete ve Millete bireylere cana mala vb.gelebilecek tüm olaylara müdahale ve önlemi için kendisine tanınan yetkileri kullanacaktır.
Polis olmak dünyada ve hele ülkemizde çok daha zor.Ne Musaya Ne İsaya yaranırsın.günah keçisi daima sen olursun.Polis hep mazlum hep aşagılanan ve sahip çıkanın yoktur.Bütçe görüşmelerinde Polis in 3600 Ek gösterge zammı görüşülürken Emniyet Genel Müdürlügümüzün sorumlu Genel Müdür Yardımcısına bu konudaki calışmalar sorulmuş oda bu konularda fikrinin olmadıgı ve calışmaları yapıp bildirelim diye konuştugunu sosyal medyadan görüyoruz.İşallah dogru degildir.Dogru ise Polis e verilen degerin ölçüsünü varın siz hesap edin.
Emeklilerimizin hali dahada bir içler acısı.Maaş yetersizliginden yıllarca çalışmanın ardından bir güvenlikçi bir depo bekçisi bir döviz bürosunda koruma 50-55 yaşından sonra çalış.Bumudur sahiplenme bumudur teşkilatına destek olma.yok kardeşim yok vallahi billahi sahibin yok.
Günlerce Polis Asker şehit ve yaralı haberlerini vatandaşlarımız izliyor.nebir isyan nebir sızlanma nebir bezginlik görüyormusunuz.İçerisinde bulundugumuz bu günlerde emekli olan meslektaşlarımız dahi geri göreve nasıl dönerizin peşinde.Bizler vatanımızın bekası için bunları düşünürken siyasiler aynı kısır kavganın içerisinde.Tv lerde eglence programları şarkılı türkülü vur patlasın çal oynasın millet uyuşturulmuş gibi.Bizler ölüyormuşuz kime ne.
Polis kendisine tanınan yetkileri kullanmakla yükümlüdür.Güzel ülkem parşalanmaya bölünmeye çalışılırken Polis yan gelip yatamaz.Bazı aymazlar “Devlet silah bıraksın” diye açıklamalar yapıyor.Nerde görülmüş duyulmuş Devletin silah bıraktıgı.Ülkeme zarar veren verecek olan herkim olursa olsun Polis geregini yapmaya mecburdur.
Bunca şehite bunca olumsuz gelişmelere ragman Polis görevinin başındadır.Ancak görevde olan meslektaşlarım önce Polis oldugunuzu ve ne olursa olsun herhangi bir siyasi tercihe bulaşmamalıdır.Yıllardır söylenir durur “Polis her devrin adamıdır” diye.Bizler her devrin adamı degil Türkiye Cumhuriyetinin Polisleriyiz.
Siyasi düşünceleriniz elbette olacaktır ama düşüncelerinizi söyleyemez bu meslekte sergileyemezsiniz.Bizler yaşadık ve gördükki başka düşüncedeki yöneticiler gelip hesap soruyorlar.
Yıllardır uygulamalar böyle oluyor.dosyana bir çizik atıldımı “ayıkla pirinçin taşını”
Amacım meslektaşlarımı eleştirmek degil.”Kimseye fırsat vermemektir.”

Sedat Selim ÖZTÜRK

IP Adresiniz (3.239.76.25) kayıt edilmiştir.