DUYURULAR

PKK’nın Finas Kaynağı Elemanları, Hem Şehit Sayılıp Hem Maaş Mı Bağlanacak..!!!!

Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, kaçak sigaraların katır sırtında yurda sokulduğunu ve terör örgütünün katır başı 100’er dolar pay aldığını söyledi.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Mali Büro ekiplerinin son 8 ayda düzenlediği operasyonlarla ilgili Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam açıklama yaptı. Sağlam, gümrük kaçağı sigaraların sınır ülkelerinden Türkiye’ye kaçak yollarla sokulduğunu, Batı illerine götürülerek satışa sunulduğunu söyledi. ‘Şemsiye’ adı verilen operasyonu yaklaşık 8 aydır sürdürdüklerini belirten Sağlam, şöyle dedi:

‘B.G. ve N.D. adlı liderliğinde sigara kaçakçılığı yapan suç örgütüne yönelik son 8 ay içerisinde yapılan 21 ayrı operasyonda piyasa değeri yaklaşık 5 milyon 411 bin 500 lira olan toplam 1 milyon 352 bin 870 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirilmiş, kaçakçılık olaylarında kullanılan gizli bölmeli 7 araca el konulmuştur. Gümrük kaçağı sigaraların orijinal cam bardak kutuları içerisine, çay paketleri ve deterjan kutuları içerisine ‘zulalı’ tabir ettiğimiz yerlerde gizlenerek sevkıyat yapıldığı tespit edilmiştir. Yapılan planlı çalışmalar sırasında örgüt liderlerinin organizatörlüğünde gümrük kaçağı sigara taşımacılığının yanı sıra, kaçak sigaraları temin eden, piyasada satışa sunulmasında aracılık yaptıkları tespit edilen ve suç örgütü adına faaliyette bulunarak ülke ekonomisi zararına haksız kazanç temin eden şahısların yakalanmalarına yönelik olarak, Emniyet Müdürlüğümüz koordinesinde Diyarbakır, Batman, Mardin, Bitlis, Şanlıurfa, Van, Şırnak, Hakkari, Bursa, Siirt, Kocaeli, Tekirdağ, Kayseri ve İstanbul illerinde yapılan operasyonlarda araların da örgüt liderinin de bulunduğu 42 şahıs yakalanmıştır.’

ÖRGÜT KATIR BAŞINA 100 DOLAR PAY ALIYOR

Kaçak sigaraların yurda nasıl sokulduğuyla ilgili bir soruyu yanıtlayan Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, sigara kaçakçılarının sınır kesimlerindeki dağlık alanları kullandığını, terör örgütünün kaçak sigara taşıyan katır başına 100’er dolar pay aldığını söyledi. Sağlam, ‘Sınır kesimlerinde güvenlikli olan- olmayan birçok yer var. Dağ başlarında katırlarla, belli araçlar içerisinde bizim bildiğimiz açık ithalat yapar gibi gelmiyor bunlar. Terör örgütünün payı, sınırlardan geçen her kaçakta onların payı var. Katır gidip geldikçe 100’er dolar pay alıyorlar’ dedi.

Açıklamanın ardından kaçak sigaraların muhafaza edildiği depoları inceleyen Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, bir kamyonda bulunan koliler dolusu sigaraları gösterdiği sırada, koliler kayarak üzerine yıkıldı. Sigara kolilerini Müdür Sağlam ve korumaları tutmaya çalıştı. Müdür Sağlam, ‘Gördüğünüz gibi kaçak sigaralar artık depolara hiçbir yere sığmıyor. Altında kalacaktık’ dedi.

Canan ALTINTAŞ- Serdar SUNAR/ DİYARBAKIR, (DHA)

Ben ve benim gibi bu millet şunu anlamıyor lütfen anlayan birisi varsa anlatsında öğrenelim. işte sayın emniyet müdürünün açıklamaları,

PKK terör örgütünün finans kaynaklarından bir tanesi yapılan bu kaçakcılıktan aldıkları avantalar değilmidirki?

Hani terör örgütü ile mücadelenin bir diğer ayağıda, finans kaynaklarını kurutmaktı, hal böyle iken uludere de, sınırı ihlal ederek kaçakcılık yapan 34 kişi PKK ya, avanta vererek kazançlarına kaynaklık yapmamışmıdır?

Bu insanların teröristlerin kol gezdiği bölgede, militan bir gurubun sınırdan sızma yapacakları zannıyla, yanlışlıka güvenlik güçlerince öldürülmelerini müteakip, Sanki sınır ihlal edilerek, kaçakcılık yapmanın masum bir işmiş gibi yapılan yorumların yanısıra, Devlet Erkanının taziye dilekleri, ziyaretleri yaraların sarılacağı taahhütleri sonra her aileye 123 er bin lira tazminat ödemeleri henüz Asker ve Polislerimizi kapsayan Şehit yasamız yok iken ve bu nisbet de tazminat onların ailelerine verilmezken;

Alel acele SİVİL ŞEHİT YASA TASLAĞI da HAZIRLANARAK Bu kişilerin şehit sayılacağını açıklanması, bu örgütle mücadele eden asker ve polislerimizin şehitlerine tanınmayan, her aileden ikici kişiyede iş imkanının sağlanacağı müjdesinin verilmesi, (yapılacağı vaad edilen diğer iyileştirmeler zaten bu günkü mevcut yasalarla askıer ve polis şehitlerimize uygulanmakta ve şehit ailelerimizin ikinci iş talebi bu güne kadar verilmemişken.) büyük bir çelişki değilmidir?

Bu güzel vatanın birlik bütünlüğü ve bu Aziz milletin dirliği icin, Devlet’inin emrinde olmuş ve bu uğurda can vermiş şehitlerimiz ile Malul Gazilerimiz bir kurgunun kurbanımı olmuşlardır. Saygılar.

Nihat GÜN
Temşad Gnl Bşk.

IP Adresiniz (34.239.151.124) kayıt edilmiştir.