DUYURULAR

18 Mart Şehitler Günü Münasebetiyle İzmir Büyükşehir Bel. Ziyaret

İzmir’de faaliyet gösteren şehit aileleri ve gazi derneklerinin temsilcileri, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarete İzmir Şehit Aileleri İnsan Hakları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yavuz Alphan, Türkiye Harp Malulleri, Gazi, Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Volkan Kaya, Tüm Emniyet Teşkilatı Mensupları Derneği Başkanı Nihat Gün, Şehit Polis Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Saadet Öner, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanlığı Şehit Gazi Şube Müdürü Albay Mustafa Sezgi ile derneklerin yöneticileri katıldı.

Ziyaretçiler adına düşüncelerini dile getiren Volkan Kaya, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun şehit aileleri ve gazilere gösterdiği ilgi ve yakınlıktan sonsuz mutluluk duyduklarını söyledi. Gaziler ve şehit yakınları olarak Başkan Kocaoğlu ve eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu’nun kendilerine her zaman gereken desteği verdiklerini vurgulayan Kaya, “Kendilerine 7 gün 24 saat istediğimiz zaman ulaşabiliyoruz. Parmağımıza iğne batsa, Büyükşehir Belediyesi’nin kapısını çalıyoruz. Şehitliğin ve gaziliğin değerini yaşattığı için Aziz Başkanımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Diğer dernek başkanları da İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin her yıl Şehit Haftası etkinliklerine büyük destek ve kendilerine moral verdiğini dile getirdi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise şehit aileleri ve gazilerin her zaman yanında olduklarını belirterek şunları söyledi:

“Bu ülkede bugün bağımsızlığımızı sürdürüyorsak, şehitlerimize borçluyuz. Bizim millet olarak hem inancımızda hem devlet geleneğimizde şehitliğin ayrı bir yeri var. Şehitlerimiz ve gazilerimiz için ne yapsak yeterli olmayacaktır. Biz bu bilinç içinde hareket ediyoruz.”

Başkan Aziz Kocaoğlu, Güneydoğu’da yaşanan terörün bitmesi, bölgede huzurun sağlanması ve akan kanın nihai olarak durması dileğinde de bulundu.

IP Adresiniz (85.208.96.197) kayıt edilmiştir.